خوش آمدید, مهمان
لطفا ورود یا ثبت نام.    آیا رمز عبور را فراموش کرده اید؟

جزایر پرنسز استانبول
(1 بازدیدکننده) (1) مهمان آنلاین
دیدنیهای استانبول
رفتن به پایینصفحه: 1
موضوع: جزایر پرنسز استانبول
#1103
جزایر پرنسز استانبول 3 سال, 10 ماه قبل خوب: 1
جزیره های پرنس استانبول در روزنامه ساندی تایمز
انگلستان
اسطنبول جزایر پرنس - جزیره هئیبئلی از روی جزیره بزرگ یا بیوک آدا
روزنامه ساندئی تایمز انگلستان به نوشته های مخابر خود مارتین هملینگ با عنوان " راز کوچک و دوست داشتنی استانبول" 4 صفحه جای داد . مارتین در نوشته خود از زیباییهای طبیعی جزایر پرنس استانبول تا مکانهای تاریخی ، دینی ، سنتها و لذتهای جزایر پرنس می پردازد.
هملینگ با اشاره به اینکه استانبول جزء زیباترین شهرهای اروپاست و سالانه میلیونها انسان از جمله انگلستان به آن سفر میکنند آن را ستاره براق آینده دانست . چند جمله از نوشته های مارتین هملینگ :
برای رسیدن به جزیره از استانبول سوار یک کشتی عمومی شلوغ شدیم ، در کشتی برای خودمان یک جای خون خرگوشی سفارش دادیم تا به جزایر برسیم 80 دقیقه در راه بودیم این مدت زمان مارا 100 سالی عقب برد آب و هوا و همه جیز زیبا بود ...در جزیره بزرگ یعنی بیوک آدا سحرانگیزترین چیز برای من مانستر آیا یورگی بود و در هئیبئلی آدا در آب و هوای خوب هنگام بیدار شدن از خواب ماهی های روی منقل کباب شده ...
همچنین مارتین به تور اطراف جزیره با کالسکه در جنگلهای متراکم آن اشاره کرده و به خوانندگان خود توصیه میکند
جزایر پرنس استانبول
بصورت مختصر :
تصویر زیبای غروب آفتاب بیوک آدا - بیوک آدا گون باتیمی
جزایر پرنس مجموعه جزایر نه گانه است که 4 جزیره بیوک آدا ، هئیبئلی آدا ،بورگاز آدا و کینالی آدا بزرگ و مشهورترند و جمعیت این شهرستان که اسمش آدالار است 20 هزار نفره اما در تابستان به 500 هزار نفر هم میرسه. البته دریای مرمره جزایر زیادی داره اما جزایر پرنس به خاطر نزدیکی به استانبول و مکانهای تاریخی و توریستی اون مشهور است. از مرکز شهر به چهار جزیره به راحتی دسترسی است.
اینکه چرا نام پرنس داده شده ماجرای جالبی دارد در زمان امپراطوریهای بیزانس و امپراطوری ترکان اتومان شاهزاده ها و پرنس هایی که به خاطر تخت قدرت اختلاف پیدا میکردند از سوی امپراطور به این جزایر تبعید میشدند.
یک تصویر از جزایر پرنس - جزیره هئیبئلی دومین جزیره بزرگ جزایر پرنس استانبول
اما این روزها ، جزایر پرنس استانبول یک مکان پاپیولر بخصوص در تابستان برای ثروتمندان و افراد مشهور استانبول است. همچنین استانبولیها و توریستها برای لذت بردن از جنگلهای پاینه ، مکانهای دینی و تاریخی ، پلاژها و خوردنیهای جزیره و تفریحات جالب مثل تور جزیره با کالسکه به این مکان می آیند.
بیوک آدا از اسمش هم معلومه جزیره بزرگ که بزرگترینش است و در این جزیره زیبا از اتوموبیل خبری نیست و اهالی و توریستها پیاده یا از دوچرخه و کالسکه و اسب استفاده میکنند و خانه ها ویلایی و زیباست. هزینه سفر با کالسکه دور جزیره بیوک آدا که 1 ساعتی طول میکشه 25-30 لیره است.و با دوچرخه 2-3 لیره ترک
این جزایر مساجد و کلیساها ، پلاژها و رستورانها و جنگلهای زیادی دارند.
از جاهای تاریخی و به قول روزنامه ساندی تایمز سحرانگیز بیوک آدا مانستر و کلیسای آییا یورگی از قرن ششم در یوجاتپه، مسجد حمیدیه ، کلیسای آییوس نیکولاس و الد گریک به همان خوبی آیایورگی مانده است.
جزیره تعدادی رستورانها و کافه های واقعا زیبا دارد ، همچنین مغازه های میوه فروشی و ایستگاه های بستنی که واقعا معروف هستند و توریستها خیلی دوست دارند. اما پلاژها ، خوب جزیره پلاژهای عمومی و رایگان چندتا داره اما چند پلاژ خصوصی هم وجود داره که بعدا اشاره میکنم. جزیره ساکنین معروف زیادی داشته از جمله لئون تروتسکی و زنان پادشاهان بیزانسی .
جزیره بعدی جزیره هئیبلی آدا است که قبلا جزیره ذخایر مس هم میگفتند. این جزه همچنین محل آکادمی ناوال جادت است و یک کلیسای ارتودوکس داره و نیز کاماریوتیسسا که آخرین کلیسای دوره بیزانس است و از قرن 11.
بورگاز آدا سومین جزیره بزرگ است و یک مسجد تاریخی به همان ارزشمندی مانستر و کلیسای آیا یورگی دارد.
جزیره چهارم خینالی آدا که تو فارسی جزیره حنایی تلفظ میشه و به خاطر جمعیت ارمنی اون معروفه یعنی ارمنیهای استانبول بیشتر ساکن اینجا هستند و یک کلیسای ارمنی هم داره البته امروزه 120 هزار ارمنی به صورت قاچاق در استانبول کار میکنند 5 جزیره کوچک هستند و شامل قاشیق آدا ، تاوشان آدا ، یاسسی آدا ، سیوری آدا و صدف آدا .
پلاژهای جزیره که خصوصی هستند :
پلاژ یروک علی :
یک پلاژ خصوص با چتر آفتاب و تختهای مخصوص آفتاب گیری(سان بئد) ، نجات غریق حرفه ای در ساحل، اتاقهای خصوصی ، حمام خصوصی همچنین کلوپ یک رستوران و بار در همان محل دارد. همچنین حتی بانگلو هم کرایه میدن با آب گرم.هزینه ورود 20-25 لیر است و برای کودکان 7 و زیر 7 سال رایگان ، هزینه شامل چتر و سان بئد است.
ناکی بئی بیچ کلوب:
از پلاژهای معروف است با پلاژ زیبا و نجات غریقهای حرفه ای و دکتر کمکهای اولیه همچنین با رستوران و کافه و بار در محل که باربیکیو(منقل و فر سیمی ) و بریک فستهای خوشمزه و روغن زیتون و...فراهم میکند از محلهای پاپیولر است.
این پلاژ دارای بانگلوهای کرایه ای با 24 ساعت آب گرم ، اینترنت وایرلس با سرعت 3 مگابیت و نیز ستلایت تی.وی نیز است. ناکی بی کلوب با اسب و پای پیاده براحتی قابل دسترسی است. هزینه 25 یه ته له که هزینه ورود و چتر و سان بئد است.
برای رفتن به جزیره از کاباتاش در زیتین بورنو سوار میشین و با هزینه 6لیر اما باتور 3 برابرش رو میدین . قبل از رفتن ساعات فری بوت ها رو چک کنید در فصول زمستان و روزهای یکشنبه قایق عمومی کم است اما اگه با تور میرین که دیگه مشکلی نیست اما بصورت شخصی برین بهتره ارزونتره و وقت بیشتری تو جزیده میگذرونید رفتنش هم خیلی آسان است .البته با تور گران هم نیست به خاطر زمان بیشتر گفتم .
مارکوپولو
گردشگر پنج ستاره
ارسال ها: 282
graphgraph
کاربر آفلاین می باشد برای دیدن مشخصات کاربر اینجا کلیک نمایید
آخرین ویرایش: 2012/12/27 17:26 توسط leili1.
مدیر دسترسی عمومی را غیرفعال کرده است.
 
#2185
پاسخ: جزایر پرنسز استانبول 3 سال, 1 ماه قبل خوب: 2
جزیره بیوک آدا بسیار زیباست ، تورهایی که به این جزیره صورت میگیره بصورت دریایی هست و تور کالسکه دور جزیره به همراه نهار اگه رفتین اونجا حتما دور میدون ساعت جزیره قلیون فراموش نشه ، مواظب گربه ها هم باشین مثه مگس دوره ادم میپلکن ، ولی خیلی خوش میگذره
hamed.a
ارسال ها: 1270
graphgraph
کاربر آفلاین می باشد برای دیدن مشخصات کاربر اینجا کلیک نمایید
جنس: مرد Sir.YaGhi@Yahoo.com
مدیر دسترسی عمومی را غیرفعال کرده است.
 
#8656
پاسخ: جزایر پرنسز استانبول 2 سال, 3 ماه قبل خوب: 0
حتما بیوک آدا برین
چون یک جزیره بسیار زیبا ست که می تونید با درشکه یه چرخی تو جزیره بزنید
mars83
گردشگر تازه وارد
ارسال ها: 17
graphgraph
کاربر آفلاین می باشد برای دیدن مشخصات کاربر اینجا کلیک نمایید
جنس: زن تولد: 01/01
مدیر دسترسی عمومی را غیرفعال کرده است.
 
رفتن به بالاصفحه: 1
مدیران: leili1

تور خود را انتخاب نمایید

لحظه


Register

huwaei

nokia
bkd