تور پوکت وسامویی
تور پوکت و سامویی

تور تایلند , تور پوکت , تور بانکوک ,  تور پاتایا , تور سامویی


تور تایلند آژانس مسافرتی چهارفصل بانکوک پوکت پاتایا

تور تایلند

بانکوک - پوکت

تیر94

2-5 سال

بدون تخت

5-12سال

باتخت

هر نفر در اتاق

یک تخته

هر نفر در اتاق

دوتخته

درجه هتل هتل ردیف
3652000

3731000

2770000

2870000

سه ستاره

سه ستاره

I PRESIDENCE + THE BROTHERS

IBIS SATHORN + IBIS HKT

1

24998000

4811000

4071000

5206000

5656000

3560000

3682000

3812000

4180000

4256000

چهار ستاره

چهار ستاره

جهار ستاره

چهار ستاره

 پنج ستاره

EASTIN + BLUE MARINE

MONTIEN + DUANJIT

 RIVERSIDE + MILLENIUM

Mercure + Indra Regent

RADAMA PLAZA + DBL THREE

3

4

5

6

7

پرواز ماهان - هفت شب اقامت همراه با صبحانه - ترانسفر فرودگاهی

دوگشت رایگان شهری - راهنمای فارسی زبان-

تور های پاتایا - کرابی - بانکوک و سامویی نیز موجود است

خدمات تور
حداقل شش ماه اعتبار گذرنامه برای خروج از کشور الزامیست توضیحاتتور تایلند آژانس مسافرتی چهارفصل بانکوک پوکت پاتایا

تور تایلند

بانکوک - پاتایا

تیر94

2-5 سال

بدون تخت

5-12سال

باتخت

هر نفر در اتاق

یک تخته

هر نفر در اتاق

دوتخته

درجه هتل هتل ردیف

3385000

3445000

3760000

3930000

4245000

4955000

2285000

2385000

2475000

2655000

2760000

2985000

سه ستاره

سه ستاره

سه ستاره

چهار ستاره

چهار ستاره

پنج ستاره

I RESIDENCE + GOLDEN

IBIS + IBIS

BANGKOK + VISTA

MONTIEN + MONTIEN

MONTIEN + GARDEN

RAMADA + MARRIOT

1

2

3

4

5

6

پرواز ماهان - هفت شب اقامت همراه با صبحانه - ترانسفر فرودگاهی-سیم کارت رایگان

گشت رایگان شهردر صورت درخواست تعداد شب ها قابل تغییر است

تور های پاتایا - کرابی - بانکوک و سامویی نیز موجود است

خدمات تور
حداقل شش ماه اعتبار گذرنامه برای خروج از کشور الزامیست توضیحات


* تور تايلند , تور بانكوك

* تور تايلند , تور بانكوك و پاتايا

* تور پوکت و تور سامویی


.


پرسشهای رایج مسافران تور تایلند:

پرسش:با توجه به اینکه من در شهرستان اقامت دارم و آژانس شما در تهران است ،آیا میتوانم از خدمات تورتایلند شما استفاده کنم؟

پاسخ: بله و برای اینکار لازم است شما اصل گذرنامه خود را به همراه یک عکس پاسپورتی به آدرس آژانس با پست پیشتاز ارسال نمایید تا همکاران ما برای ویزای شما اقدام کنند.

 

پرسش:قصد انتخاب تور ترکیبی تایلند را دارم ، ترانسفر بین دوشهر در تورهای تایلند به صورت زمینی انجام میشود یا هوایی؟

پاسخ: برای تورهای تایلند ترانسفر بین دو شهر بانکوک و پاتایا به صورت زمینی و ترانسفر به شهر پوکت به صورت هوایی  انجام میشود.

 

پرسش:آیا نرخهای تورهای تایلند که در سایت آمده به روز است؟

پاسخ: در حالت عادی نرخ تورها مطابق با پکیجهاییست که در سایت وجود دارد ، اما در زمانهای خاص مانند تعطیلیها ، قبل از باز گشایی مدارس و.. معمولا پروازها با افزایش نرخ همراه است ، در روزهایی که مراسم ، نمایشگاه یا مناسبت خاصی در تایلند وجود دارد نیز ممکن است قیمت هتلها با افزایش نرخ همراه باشد.

 

پرسش:قصد سفر به تایلند را دارم ، به نظر شما از تور شهر بانکوک استفاده کنم یا از تورهای پوکت؟

پاسخ: شهر بانکوک برای مسافرانی که قصد بازدید از مراکز تفریحی ، مراکز خرید و جاذبه های گردشگری را دارند مناسب است  . پوکت نیز برای مسافرانی که قصد لذت بردن از فضای بکر طبیعت را دارند گزینه خوبی خواهد بود.

 

پرسش:پروازهایی که تورهای تایلند شما با آنها برگزار میشود دو پرواز ایران ایر و ماهان است؟در صورتی که بخواهیم از پرواز دیگری استفاده کنیم آیا این امکان وجود دارد؟

پاسخ: بله. مسافرینی که قصد دارند از پروازهایی مانند امارات ، قطری یا.. برای سفر به تایلند استفاده کنند میتوانند هنگام رزرو تور پرواز مورد نظر خود را از همکاران ما در بخش تایلند آژانس درخواست کنند.

 

پرسش:خدمات تورهای تایلند به چه صورت خواهد بود؟

پاسخ: به طور معمول خدمات تورهای تایلند شامل بلیط هواپیما ، اقامت هتل ،  یک گشت شهری ، راهنمای فارسی زبان ، بیمه مسافرتی و.. میباشد. در صورتی که خدماتی علاوه بر این نیز جزو خدمات تور باشد در پکیج مربوطه قید میشود و همکاران ما شما را از آن خدمات مطلع میکنند.

 

پرسش:با توجه به اینکه مدارک تور تایلند در برخی موارد دیر صادر میشود و فرصتی برای گرفتن ارز دولتی از بانکهای سطح شهر نیست ، چگونه میتوان ارز دولتی تهیه کرد؟

پاسخ: در حال حاضر شعب ملی و ملت فرودگاه ، همچنین صرافیهای سالن ترانزیت فرودگاه ارز دولتی را به صورت شبانه روزی عرضه میکنند.

مدارک لازم برای دریافت ارز دولتی در فرودگاه:

*اصل و کپی بلیط مهمور به مهر آژانس

*اصل و کپی کارت پرواز

*اصل و کپی کارت ملی

*اصل و کپی صفحه اول گذرنامه 

مالزی و سنگاپور

هند و چین

داخلی ، کیش ، مشهد

ارمنستان و دوبی

تایلند و بالی

سوریه و لبنان

آفریقا و آمریکا

ترکیه ، قبرس ، بلغارستان

اروپا

گردش کار cb

آذربایجان و گرجستان

ورود به سایت

تور تایلند

توصيه هاي لازم به مسافران تور تايلند

*پيش از پرواز به تايلند

به منظور اينكه از تور تايلند خود حداكثر استفاده را برده باشيد پيش از سفر به تايلند ليستي از مكا نهاي ديدني تايلند كه مايل هستيد در طول سفر از آنها بازديد نماييد را تهيه كنيد ، واز نحوه دسترسي به آنها آگاهي حاصل نماييد (براي اين منظور همكاران ما در بخش تور تايلند آژانس شما را راهنمايي خواهند نمود)

براي حضور در فرودگاه طوري برنامه ريزي نماييد ، تا سه ساعت پيش از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشيد.

پيش از حركت از به همراه داشتن همه مدارك تور تايلند از جمله بليط ، گذرنامه ، واچر هتل و ويزا (در حالتي كه ويزا به صورت جداگانه و خارج از گذر نامه صادر شده ) اطمينان حاصل فرماييد.

در صورتي كه براي تور تايلند خود مايل هستيد از فرودگاه ارز دولتي تهيه نماييد از همراه داشتن مدارك لازم براي تحويل ارز مسافرتي اطمينان حاصل فرماييد.

به موقع براي تحويل بار و گرفتن كارت پرواز اقدام نماييد و براي انجام ساير مراحل مانند بازرسي ،گذرنامه و.. با آرامش كامل با پرسنل فرودگاه همكاري نماييد.

*پس از ورود به تايلند

پس از اينكه بار خود را تحويل گرفتيد ، وارد گيت بازرسي گذرمانه شده و پس از طي مراحل اداري به سمت خروجي فرودگاه راهنمايي ميشويد . آنجا نماينده آژانس منتظر شما هستند .

*در طول سفر تايلند

در طول سفر لازم است نكاتي مانند مراقبت از كيف پول و.. را براي هرچه بهتر سپري كرده تور خود رعايت فرماييد.

چنانچه در طول تور خود با مشكلي مواجه شديد بلافاصله از طريق سيمكارتي كه در اختيار شما قرار گرفته با آژانس تماس بگيريد ، در خارج از ساعات اداري نيز ميتوانيد از طريق شماره هاي 24 ساعته اي كه قبل از سفر در اختيار شما قرار گرفته با آژانس ارتباط برقرار نماييد .

در بيشتر هتلهاي تايلند صندوق امانت در اطاق قرار دارد كه شما ميتوانيد مدارك خود را در طول سفر آنجا نگهداري كرده و درب صندوق را قفل نماييد .(با توجه به اينكه در طول روز خدمه هتل براي نظافت به اطاق شما سركشي ميكنند از رها كردن پول و مدارك سفر در اطاق پرهيزكنيد)

کشور تايلند دارای مقررات بسيار سخت گيرانه اي در خصوص سيگار ميباشد و معمولا در مکانهاي عمومي نيز کمترديده مي شود کساني درحال سيگارکشيدن باشند.براساس مقررات تدوين شده توسط اين کشورهمراه داشتن بيشتر ازيک باکس (10 بسته 20 تائي ) در زمان ورود به تايلند شامل جريمه بسيارسنگيني خواهدگرديد.

براي تبديل دلار به بات (واحد پول تايلند ) به صرافيهاي مجاز مراجعه نماييد و از متصدي مربوطه رسيد تبديل پول را تحويل گرفته و چك كنيد .

بسياري از فروشكاه هاي تايلند از خريداران دلار را نيز قبول ميكنند ، اما اگر براي خريد از بات (واحد پول تايلند) استفاده كنيد براي شما به صرفه تر خواهد بود.ديدنيهاي تايلند , بانكوك

باغ رز گاردن

بازار روی آب

مزرعه تمساح ها

شام در کشتی

دنیای وحش

دریم ورلد

کاخ پادشاهی

معبد بودای زمردین

معبد بودای طلایی و خوابیده

رود خانه کوای

شهر سوخته

شوی آلکازارديدنيهاي تايلند , پاتايا

پارک سنگ های چند میلیون ساله

مزرعه کروکودیل ها

باغ استوایی نانگ نوچ

آکواریوم و دنیای زیر آب

مینی سیام

موزه ریپلی

پارک آبی پاتایا

جزیره مرجان

خانه مقدس حقیقت

موزه بطری های شیشه ای

کوه بودا

باغ وحش ببرهاتور تایلند

آنچه مسافران تور تايلند بايد بدانند:

واحد پول تايلند

واحد پول تایلند بات Baht بوده و هر بات به صد ستنگ Satang تقسیم می شود. اسکناس های تایلند از ده تا هزار بات متغیر است و در روی تمامی آنها تصویری از پادشاه کنونی تایلند به همراه نمادهای دیگری همچون مهر سلطنتی وجود دارد.سکه های رایج درکشور تایلند شامل ۲۵ و ۵۰ ستنگ، یک ، پنج و ده باتی و اسکناس های رایج نیز شامل ۱۰۰۰ بات (خاکستری)، ۵۰۰ بات (بنفش)، ۱۰۰ بات (قرمز)، ۵۰ بات (آبی)، ۲۰ بات (سبز) و ۱۰ بات (قهوه ای) می شوند.

کد اختصاری بات تایلند THB و نشانه آن ฿ است.

طول پرواز تهران بانكوك

فاصله هوایی تهران تا بانکوک مستقیم حدود ۷ ساعت است .

آب و هواي تايلند

چون تایلند به دریا نزدیک است بیشتر مواقع دارای یک آب هوای معتدل می باشد كشور تايلند در موقعيت استراتژيكي جنوب شرقي آسيا قرار داشته و بسيار حاصلخيز مي باشد. شمال كشور كوهستاني و داراي جنگلهاي بسياري است و نواحي مركزي آن پوشيده از شاليزارهاي سرسبز برنج است. قسمت غرب و شرق سرزمين داراي باغهاي ميوه، درختان كائوچو، جنگلهاي هميشه سبز و ساحل شني سفيد است. علاوه بر آن داراي جزاير بسياري است كه هر كدام، گويي تصويري از بهشت را براي گردشگران به نمايش مي گذارد. اما بهترین فصل تایلند از نظر کم بودن گرما و باران در تایلند، بین ماه های نوامبر تا فوریه و در فصل سرماست. دمای هوا تایلند در این فصل روزها ۲۸ درجه سانتیگراد و شب ها ۱۲ درجه سانتیگراد است و هوا کم ترین رطوبت را دارد. پس از آن فصل گرما آغاز می شود که آوریل گرمترین ماه آن است و جشن آب در تایلند نیز به همین دلیل در نیمه این ماه برگزار می شود. فصل گرم و خشک در تایلند

از فوریه ( دومین ماه سال 13 بهمن تا 11 اسفند) تا می (12 اردیبهشت تا 11خرداد)، میانگین دمای ۳۴ درجه، رطوبت ۷۵ درصد

فصل بارانی و آفتابی در تایلند ، از ژوئن( 12خرداد تا10تیر) تا اکتبر (10 مهر تا 10 آبان)، میانگین دمای ۲۹ درجه، رطوبت ۸۷ درصد

فصل سرد در تایلند از نوامبر (11آبان تا 10 آذر)تا فوریه دومین ماه سال 13 بهمن تا 11 اسفند)، میانگین دما تا زیر ۲۰درجه، کاهش رطوبت

فصل بارانی و آفتابی در تایلند ، در بانکوک معمولا باران زیادی در ماه های آگوست (11مرداد تا 10 شهریور) و سپتامبر (11شهریور تا 9 مهر) می بارد و در اکتبر (10 مهر تا 10 آبان)به بیشترین حد خود رسیده و سیلاب هایی نیز در شهر جاری می شوند.

غذاهاي تايلندي

غذاهای تایلند به دلیل قرار گرفتن این کشور در میان چین و هند، آمیزه ای از غذاهای این دو کشور است. غذا در تایلند وعده مشخصی ندارد و معمولا بخارپز شده یا تفت داده می شود. برخی از موادی که در آشپزی تایلندی بسیار رایج هستند عبارتند از: سیر، ‌فلفل قرمز، برگ لیمو، شیر نارگیل، تمر هندی، زنجبیل، فلفل سیاه، ریحان، زردچوبه، زیره سبز، آب لیمو و سس ماهی.

غذای اصلی تایلند، برنج به ویژه برنج سفید است که تقریبا در همه وعده های غذایی استفاده می شود. پس از آن رشته، کاری، و نیز ماهی و میگو در غذاهای این کشور به وفور یافت می شوند. دلیل آن نیز وجود خلیج تایلند و هم چنین رودخانه های بسیار است که وابستگی غذاهای تایلندی را به موجودات و گیاهان دریایی نشان می دهد.آشپزی سنتی تایلند معمولا به شکل آب پز، کباب کردن یا پختن بوده اما در طول سال ها با تاثیر از چینی ها، سرخ کردن و تفت دادن هم وارد آن شده است. فلفل را هم پرتغالی هایی که در قرن هفدهم از امریکای جنوبی به تایلند آمدند، با خود به همراه آوردند.در تایلند غذا یکباره و با هم سرو می شود. غذای مناسب تایلندی شامل سوپ، خوراک کاری با ادویه یا سالادی ادویه دار، سس همراه با ماهی و سبزیجات می شود. اما اگر سوپ ادویه دار باشد، غذایی بدون ادویه را جایگزین کاری می کنند زیرا باید هارمونی طعم و ترکیب در هر غذا و هم چنین میان تمام غذاها با هم وجود داشته باشد. در کنار این غذاها معمولا سالادی تند و چندین سس مختلف برای انواع این غذاها و نیز دسری شیرین و یا میوه های تازه وجود دارند

رفت و آمد در تايلند

کرایه تاكسي در تايلد معمولا با تاکسی‌متر محاسبه ميشود و به دلیل بالابودن شارژ اولیه و در ضمن ترافیک سنگین داخل شهر، باید انتظار رقم بالایی را داشت. اتوبوس‌ها کولر‌دار و راحت هستند و تنها ممکن است زمان طولانی‌تری را برای رسیدن به مقصد صرف کنند. برای رفت و آمد در شهر باید به موارد بالا، متروی زیرزمینی، موتورسیکلت‌ها و توک‌توک‌ها را اضافه کرد. موتورسیکلت‌ و  ماشین‌های سه  چرخه انتخاب‌های خوبی برای كم كردن زمان انتظار در ترافیک در ساعت‌های شلوغ هستند و قیمت هم به صورت توافقی بین مسافر و راننده تعیین می‌شودتور تايلند

تايلند در يك نگاه:

تاريخچه تايلند

خاستگاه اولیه تایلندی ها در میان اهل فن مورد توافق نیست. تا سه دهه گذشته با قاطعیت گفته می شد که تایلندی ها از شمال غربی "زی چوان" چین در حدود 4500 سال پیش می باشند و بعد از آن به جنوب یعنی سرزمین امروزی مهاجرت کرده اند این تئوری با کشف چشمگیری از آثار دوره پیش از تاریخ در روستای بان چپانگ در ناحیه نانک هان از استان بودون تانی در شمال شرق تایلند دگرکون شد. این شواهد شامل آثار برنزی با قدمتی 3500 ساله و همچنین نشانه هایی بسیار پیچیده تر از آنچه که باستان شناسان تصور می کردند بود. اکنون به نظر می رسد که خاستگاه تایلندی ها ممکن است از خود تایلند بوده و سپس در مناطق مختلف آسیا و قسمتهایی از چین پراکنده گشته اند.تا سال ۱۹۳۹ نام رسمی این کشور «سیام» بود . از ۱۹۴۵ تا ۱۹۴۹ نیز سیام خوانده می‌شد تا آن‌که با اعلام رسمی دولت نام آن به تایلند تغییر یافت. واژه «تای» در زبان تایلندی علاوه بر نام قوم تای، که اکثریت مردم کشور را تشکیل می‌دهند، به معنی «آزادی» نیز هست.

تایلند در دوره ای از تاریخ خود بین قرن نهم تا سیزدهم میلادی بخشی از امپراطوری خمر بوده است. امپراطوری خمر در دوره خود حکومتی قدرتمند در آسیا به حساب می آمد.

فرهنگ مردم تايلند

هر خارجی به محض ورود به تایلند چیزی که همیشه می بیند این مرهم قرن ما یعنی لبخند است . در تایلند خنده ولبخند بخشی از طبیعت انسان های این دیار را تشکیل داداه است.لبخند تایلندی ها معانی مختلفی دارد.تایلندی ها اگر خوشحال باشند می خندند.برای عذرخواهی نیز از لبخند استفاده می کنند. برای تشکر نیز لبخند می زنند. در صورت خجالت زدگی خنده ی مخصوص خود را دارند که نشانگر شرمندگی است.خنده ی دیگری که بعضا تایلندی ها در مواقعی که مشکل دارند و یا عصبانی هستند می کنند که این عمل باعث می گردد که بعدا پشیمان نباشند و یا احتمالا حرف بدی را به کسی نگفته باشند.

تایلندی ها بسیار میهمان نواز هستند اما در عین حال فاصله طبقاتی برای آنها مهم است. آنها انسان هایی صبور و اهل مدارا بوده و از رفتارهای تند و توهین آمیز دوری می کنند. هنگام بازدید از معابد یا کاخ پادشاهی ،گردشگران باید لباس مناسب و نسبتا پوشیده ای به تن داشته و بدون کفش وارد این آثار باستانی شوند. تایلندی ها همگی علاوه بر نام اصلی خود، دارای نام غیررسمی و معمولا کوتاهی نیز هستند که با آن یکدیگر را صدا می زنند. تایلند کشور بودایی است که در آن تصاویر بودا مقدس شمرده می شوند . مجازات توهین به مقدسات زندان است حتی اگر توریست خارجی مرتکب این عمل شود .

دست زدن به سر افراد یا اشاره با پا به چیزی، در این کشور بسیار بد شمرده می شود زیرا تایلندی ها سر را مقدس ترین و پا را پست ترین بخش بدن می دانند. کتاب ها از جمله اشیای پر ارزش برای آنها به شمار می روند بنابراین نباید آنها را روی میز سر داده یا روی زمین قرار داد .

در کشور تایلند، رنگ های مختلف نشانگر روزهای هفته هستند. زرد رنگ روز دوشنبه است و ازجایی که پادشاه کنونی در این روز متولد شده است، رنگ زرد نیز رنگ سلطنتی است و وجود پرچم هایی به این رنگ در سراسر کشور، نشانگر حمایت گسترده تایلندی ها از پادشاهی است. مردم تایلند رابطه ای نزدیک با فیل ها دارند و این حیوانات جایگاه بالایی نزد این مردم دارند. اهمیت فیل ها در نمادین بودن آنها برای پادشاهی، مذهب و ملت است زیرا در تاریخ و افسانه های مردم تایلند، این حیوانات همواره نقشی برجسته داشته اند .

جغرافياي تايلند

موقعیت جغرافیایی: جنوب شرق آسیا۱۵ درجه شمالی و ۱۰۰ درجه شرقی - نیمکره شمالی

مساحت: ۵۱۳٫۱۱۵ کیلومتر مربع

همسایگان: میانمار در غرب و شمال- لائوس در شمال و شمال شرق- کامبوج در جنوب شرق و مالزی در جنوب

مرزهای زمینی: ۴۸۶۴ کیلومتر

مرزهای دریایی: ۳۲۱۹ کیلومتر

تایلند در قلب آاسیای جنوب شرفی واقع گردیده و منطقه برابر با 513,120 کیلومتر مربع از شمال '30°5 تا °21 و از شرق 30°97تا 30°105 را در بر گرفته است. از شرق جمهوری دموکراتیک خلق لائوس، کامبوج و خلیج تایلند، از غرب میانمار و اقیانوس هند و از جنوب با کشور مالزی هم مرز است. تایلند بیشترین وسعت در حدود 2500 کیلومتر را از شمال به جنوب و 1250 کیلومتر از شرق به غرب ، با خط ساحلی در حدود 1840 کیلومتر در خلیج تایلند و 865 کیلوتر در طول اقیانوس هند دارا می باشد.تایلند پنجاهمین کشور دنیا از لحاظ وسعت سرزمین است که برابر با کشور اسپانیا می باشد. سطحی برابر 510,890 کیلومر مربع دارد و بیستمین کشور از لحاظ جمعیتی می باشد

 جشنواره ها در تايلند

مناسبت های مختلف است که بعضی از آنها نیز جزو تعطیلات رسمی کشور هستند. تایلندی ها از آنجا که علاقه زیادی به جشن و شادی دارند، از هر فرصتی حتی کریسمس، برای برگزاری جشن های ملی استفاده می کنند به طوری که سال نو را در تایلند سه بار جشن می گیرند: سال نو میلادی در ژانویه، سال نو چینی در فوریه و سال نو تایلندی در آوریل. بیشتر جشن ها ملی نیز در فصل خنک که بین ماه های نوامبر تا فوریه است، برگزار می شوند.

جشن سال نو در تایلند با عنوان فستیوال سنگکران نامیده می شود و این جشن در بانکوک و شهر های بزرگ 3 روز ودر شهرهای دیگر تا 1 هفته ادامه دارد . آب برای مردم تایلند نشانه برکت است و در این جشن مردم با پاشیدن آب به روی هم علاوه بر شادی و جشن ، بر این باورند که برکت را برای سال نو به دیگران هدیه کرده و از آنها دریافت می کنند و به عبارتی هرچه بیشتر خیس شوند برکت بیشتری نصیب آنها می شود .

جشن سال نو تایلندی، در ۱۳ آوریل هر سال برگزار می شود و ۳ روز به طول می انجامد تا ۱۵ آوریل که نخستین روز سال جدید است. واژه Songkran در زبان تایلندی به معنی حرکت کردن و تغییر مکان است و علت نامگذاری آن حرکت خورشید در منطقه البروج است. در این روز همچنین جشن آب برگزار می شود که در واقع شروع فصل باران بوده و به باور مردم تایلند، این آب بداقبالی را از آنها شسته و دور می کند. این سنت در جامعه تایلندی بسیار باارزش است. در روز جشن اعضای خانواده دور هم جمع می شوند تا احترام خود را به بزرگترها با ریختن آب خوشبو برروی دست های آنها نشان دهند و در مقابل از دعای آنها برای خوش بختی و سعادت برخوردار شوند. در بعد از ظهر این روز پس از ادای احترام به بودا و شستن آن، همه مردم از پیر و جوان به یکدیگر آب می پاشند. معروف ترین جشن آب، در ایالت چیانگ مای در شمال تایلند برگزار می شود که مردم زیادی در این روزها از مناطق مختلف کشور برای شرکت در این جشن به چیانگ مای می روند

تور خود را انتخاب نمایید

لحظه


Register

huwaei

nokia
bkd